MijnFintool

Nieuws

Consumentenclaim ziet brood in NHP-bericht

Consumentenclaim pleit voor een herziening van de huidige woekerpolisschikkingen op basis van het bericht van NHP van maandag in De Telegraaf. Volgens de organisatie moet de compensatie omhoog omdat geen rekening is gehouden met de verborgen kosten bij verzekeraars.

Daarnaast heeft Consumentenclaim de Nederlandse Mededingingsautoriteit verzocht zo snel mogelijk een onderzoek in te stellen naar vermeende prijsafspraken tussen verzekeraars om premies kunstmatig hoog te houden.

“In de woekerpolisschikkingen met banken en verzekeraars is geen rekening gehouden met de te hoge premie overlijdensrisicoverzekering die jarenlang aan de polishouders in rekening is gebracht”, aldus Consumentenclaim. Volgens een op maandag 5 januari j.l. door de Telegraaf gepubliceerd bericht is de werkelijke kostprijs van een overlijdensrisicoverzekering veel lager dan tot nu werd aangenomen. Deze component, die in de meeste gevallen deel uitmaakt van een beleggingspolis, is in het voorstel van de Ombudsman Financiële Dienstverlening en ook bij de woekerpolisschikkingen buiten beschouwing gelaten. Hierdoor veranderen de grondslagen voor de schikkingen dusdanig sterk dat een herziening ervan volgens Consumentenclaim onontkoombaar is.

 

Bron: Consumentenclaim, 08-01-2009

 

Modules & dossiers

Opvoerdatum

08 jan 2009

Laatst gewijzigd

08 jan 2009

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1