De boetes zijn opgelegd aan Wijs & van Oostveen als beheerder van het Pyramidefonds. Volgens de AFM heeft Wijs & van Oostveen onder meer bij de keuze voor een uitvoerende broker geen 'best execution' toegepast en werden bij het fonds transactiekosten in rekening gebracht die niet marktconform waren.
Het Pyramidefonds is een open-end beleggingsfonds, waarvan Wijs & van Oostveen het beheer voert. Per 31 december 2007 bedroeg het fondsvermogen ruim 90 miljoen euro. De jaarlijkse opbrengsten van Wijs & van Oostveen uit het Pyramidefonds, in de vorm van beheerfee en retourprovisies, bedragen zo’n 2 miljoen euro. Overigens had de financieel dienstverlener al 380.000 euro teruggestort in het fonds als compensatie.
Met het nu alsnog publiceren van de boete wil de toezichthouder benadrukken dat hanteren van marktconforme tarieven en ‘best execution’ verplicht is, in het kader van het handelen in het belang van de klant.
Bron: AFM, 17-11-2008
Fintool
info@fintool.nl
085 111 89 99