. Er zijn meer pagina's.
Banken en beleggingsinstellingen vallen onder het toezicht van de Autoriteit Financiële Markten (AFM). De AFM houdt ook toezicht op de Financiële Bijsluiter die financiële marktpartijen moeten aanbieden bij complexe producten. De AFM houdt wat dat betreft ook toezicht op complexe financiële producten die verzekeraars aanbieden.
Als gevolg van de door toezichthouders verlangde zorgplicht zijn effecteninstellingen en vermogensbeheerders verplicht een risicoprofiel op te stellen van hun cliënten. Dit betekent dat de beleggerservaring van de cliënt alsmede het beleggingsdoel worden vastgelegd.
18 nov 2011
Consumenten kunnen nu ook via de Zorgvergelijker op de website van de Consumentenbond direct een zorgverzekering sluiten. Daarvoor is een vergunning afgegeven door de Autoriteit Financiële Markten.
7 feb 2011
Topambtenaar Ronald Gerritse (58) wordt per 1 mei voorzitter van de AFM. Hij volgt Hans Hoogervorst op die in april de baas wordt van de International Accounting Standards Board in Londen. Gerritse is nu nog de hoogste ambtenaar op Financiën.
15 apr 2010
Autoriteit Financiële Markten (AFM) heeft gisteren haar Jaarverslag 2009 gepubliceerd. Daaruit blijkt dat de toezichthouder in 2009 fors meer informele en formele toezichtmaatregelen genomen.
26 jun 2009
Zoals eerder aangekondigd, heeft de AFM een leidraad opgesteld voor het dienstverleningsdocument dat per 1 juli verplicht wordt.
24 jun 2009
De AFM heeft op 3 juni 2009 een last onder dwangsom opgelegd aan de heer F.H.M. Rademakers h.o.d.n. Rademakers in Hoensbroek.
22 jun 2009
Het self assessment voor financieel dienstverleners 2008 is voorspoedig verlopen: slechts 3% heeft het self assessment niet ingevuld tegen 7% in 2006. Tegen de niet-invullers zal een maatregelentraject gestart worden.
22 jun 2009
Per 1 juli wordt het dienstverleningsdocument (dvd) voor consumenten ingevoerd. Daarmee moet u uw klanten vooraf inzage geven in onder meer de diensten die u verleent en een indicatie van de beloning die u daarvoor krijgt (provisie of fee). De vorm van het dvd is niet voorgeschreven, zolang het wel de verplichte informatie bevat.
22 jun 2009
Tijdens de Europese top in Brussel hebben alle 27 regeringsleiders, inclusief de Britse premier Brown, een akkoord bereikt over Europees toezicht op financiële instellingen. De Europese toezichthouder krijgt ‘bindende beslissingsbevoegdheid’ over grensoverschrijdende banken, verzekeraars en andere financiële instellingen.
. Er zijn meer pagina's.