Het ministerie van Financiën heeft in zijn opdracht aan het IFO “geen specifieke bepalingen opgenomen” over het al dan niet anoniem houden van de onderzoeksresultaten. Dit staat in het conceptrapport van 19 mei 2008 zoals het departement dat heeft ontvangen van het IFO. Dit hoofdstuk over anonimiteit is echter verdwenen uit de versie die Financiën heeft doorgestuurd aan een Klankbordgroep van onder meer toezichthouders en consumenten. Het IFO concludeert daaruit dat Financiën het IFO-rapport heeft gecensureerd.
Op de weggeknipte pagina's schrijven de IFO-onderzoekers dat het onderzoeksrapport onmogelijk namen en rugnummers van verzekeraars kan geven, omdat verzekeraars is gegarandeerd dat zij niet individueel herkenbaar zouden zijn. “De verzekeraars beriepen zich hierbij op afspraken met het ministerie van Financiën”, meldt het volledige IFO-rapport. Zonder die garantie zouden verzekeraars geen informatie hebben gegeven.
Minister Bos van Financiën heeft de opdracht aan het IFO onder andere ingetrokken omdat de studie geen “namen en rugnummers” oplevert.
Bron: Het Financieele Dagblad, 04-07-2008
Fintool
info@fintool.nl
085 111 89 99