MijnFintool

Nieuws

Nieuwe hypotheken ABN Amro voor meer dan de helft met NHG verstrekt

Uit de publicatie van de kwartaalcijfers van de ABN Amro blijkt dat de nieuwe hypotheken vaak met NHG verstrekt worden. ABN Amro verstrekte voor 1,7 miljard euro nieuwe hypotheekleningen. Liefst 56 procent daarvan werd verstrekt met een door de staat gedekte NHG-garantie.

NHG-hypotheken maken inmiddels 23 procent uit van de totale hypotheekportefeuille van ABN. Die kromp in het eerste kwartaal licht tot 153,3 miljard euro, mede omdat klanten extra aflosten op lopende hypotheekleningen.

Door de extra aflossingen had de daling van huizenprijzen geen grote invloed op de gemiddelde verhouding tussen de hoogte van hypotheekleningen en de marktwaarde van woningen bij ABN Amro. Het percentage hypotheken waarvan de woningwaarde lager is dan de hoogte van de hypotheek bleef bij ABN Amro gelijk op 21 procent van het totaal.

Het aantal hypotheken met een betalingsachterstand van meer dan 90 dagen steeg in het eerste kwartaal met 95 miljoen euro tot bijna 1,6 miljard euro, vooral door de hogere werkloosheid.

Bron: Z24

 

Modules & dossiers

Opvoerdatum

17 mei 2013

Laatst gewijzigd

17 mei 2013

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1