MijnFintool

Nieuws

Cardif: markt voor consumptief krediet niet goed

De markt voor consumptief krediet klopt niet, volgens managing director Cees de Jong van Cardif. Hij reageert daarmee op de uitzending van Tros Radar van 13 april waarin aandacht werd besteed aan hoge provisies op verzekeringsproducten, die afgesloten zijn bij consumptieve kredieten.

"Doordat er in ons land geleend kan worden tegen zeer lage rente, zijn de verdiensten op kredietverstrekking uitzonderlijk laag. Om de markt in leven te houden, moeten tussenpersonen zich simpelweg wel wenden tot de leveranciers van bijproducten. Zonder de verdiensten op bijproducten wordt het onmogelijk om hun business draaiende te houden en Nederlanders de gelegenheid te blijven geven om geld te lenen.”

Het is volgens Cardif logisch dat er kritische vragen gesteld worden bij de wijze waarop bijproducten in deze markt worden verkocht en de bijbehorende verdiensten.
 
“Ook wij hebben in het verleden betalingsbeschermingsverzekeringen aangeboden met relatief hoge provisiepercentages. Wij hebben er echter begin 2008 expliciet voor gekozen om niet langer mee te gaan in deze ongezonde concurrentieslag. Op dat moment hebben we een nieuwe generatie betalingsbescherming geïntroduceerd, met het product Cardif Credit Care. Dit product biedt met uitgebreide dekkingen meer dan dubbel zoveel waarde voor de consument met een significant lagere provisie (35 procent) voor de tussenpersoon. We zijn destijds na de introductie van dit product definitief gestopt met ons populaire product Zeker Lenen." Volgens De Jong blijkt echter dat de markt geen oren heeft naar een product dat de consument meer biedt, maar waar minder beloning voor de tussenpersoon tegenover staat. "Dit terwijl de risico's van werkloosheid en arbeidsongeschiktheid relevanter zijn dan ooit. Concreet betekent dit dat wij geen enkele rol van betekenis meer spelen in deze markt. Concurrenten blijven de producten met hoge provisies namelijk gewoon aanbieden."
 
Bron: VB, 15-04-2009

Modules & dossiers

Opvoerdatum

16 apr 2009

Laatst gewijzigd

16 apr 2009

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1