MijnFintool

Nieuws

Hypotheekschuld met 6 procent gestegen

De uitstaande hypotheekschuld in Nederland steeg vorig jaar met 6 procent tot 625 miljard euro. Deze stijging is minder groot dan in de drie voorgaande jaren. Dit blijkt uit voorlopige cijfers van het CBS.

Volgens het CBS zagen huishoudens als gevolg van de financiële crisis de waarde van hun aandelen en obligaties in 2008 met 66 miljard euro krimpen. Hiermee verdampte een kwart van het aandelenvermogen en ruim een tiende van het obligatiebezit.

Daarnaast liepen de voorzieningen van pensioenfondsen en verzekeraars zelfs met 149 miljard euro (16 procent) terug. Huishoudens hebben zich ook in 2008 verder in de schulden gestoken. De totale schulden namen met 40 miljard euro toe tot 721 miljard euro. De toename ligt vrijwel volledig bij de woninghypotheken.
 
Bron: VVP, 09-04-2009

Modules & dossiers

Opvoerdatum

10 apr 2009

Laatst gewijzigd

10 apr 2009

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1