Financieel planner als vertrouwenspersoon
Continuïteit in klantcontact, dat is de backbone van de wijze waarop FDC financiële planning aan de consument aanbiedt. De financiële planner is als het ware de financiële vertrouwenspersoon voor zijn relatie in de komende 20 tot 30 jaar. Relaties zullen daardoor, als ze aan geld denken, aan hun financieel planner denken. In het traditionele model, waarin de productoplossing centraal staat, is deze manier van werken ondenkbaar. Sterker nog het commissiemodel werkt goed advies tegen. Immers, hoe scherper de prijs, des te lager de beloning.
Om deze nieuwe manier van werken te bereiken biedt FDC financieel planners drie varianten: franchisenemer, loondienst bij een van de franchisenemers of zzp-er. Het is een ingroeimodel waarbij de loondienstvariant altijd een voorportaal is voor het zzp model.
Loondienst
Financieel planners kunnen bij een FDC vestiging aan de slag in een loondienstverband. Het voordeel is dat de werkgever veel randvoorwaarden voor een financieel planner kan invullen. Hierdoor kan zoveel mogelijk tijd besteed worden aan het tot stand brengen van een contactritme met de relaties. De vraag is echter wel of in deze vorm een echte lange termijnrelatie kan worden opgebouwd tussen relatie en planner. Lifetime employment is immers niet meer van deze tijd.
Zelfstandig ondernemer
Als zelfstandig ondernemer is dit wel mogelijk. Ondernemers zijn gewend om de lange termijn te bezien. De uitdaging waar zij echter tegenaan zullen lopen is het focussen op kernactiviteiten en zo min mogelijk met randvoorwaarden bezig zijn. FDC ziet daarom, net zoals in andere branches het geval is, uitstekende mogelijkheden voor een hybride vorm van loondienst en zelfstandig ondernemerschap: de zelfstandig ondernemer zonder personeel. Gek genoeg kwam deze vorm voor financieel planners nog niet voor. Hier brengt FDC nu verandering in.
In het ZZP-model beschouwt FDC de consument en financieel planner als een twee-eenheid. Relaties zijn als het ware zakelijke kennissen van de financieel planner. Direct gevolg daarvan is dat het klanteigendom, voor zover daar al sprake van kan zijn, volledig bij de zzp planner ligt. Gaat hij weg, dan neemt hij zijn klanten mee. De zzp planner kan volgens FDC zo’n 80% van zijn tijd declarabel zijn en maximaal 250 relaties bedienen door alle activiteiten die niet tot zijn kernactiviteit en kernkwaliteit behoren uit te besteden. De FDC service centers dragen zorg voor de automatisering, bemiddeling, marketing, boekhouding, administratie, schade en employee benefit activiteiten.
Waarom zou iemand gaan zzp’en? Uit onderzoek uitgevoerd door onderzoeksbureau Infomart blijkt dat de redenen om zzp’er te worden zijn: de drang naar vrijheid en onafhankelijkheid, beloning, zelfontplooiing, een betere combinatie van werk en privé of niet meer naar het zin bij de huidige werkgever. Hoe ziet de financieel planner van morgen er dan uit als we dit in ogenschouw nemen:
FDC zet vol in op de zzp variant en wel om begrijpelijke redenen. Voor zowel de planner als voor het intermediair is dit namelijk een aantrekkelijk model. De financieel planner kan direct professioneel beginnen zonder noemenswaardige investeringen in tijd en geld. Door de lange termijn relatie is de planner uiterst gemotiveerd en staat hij werkelijk naast de klant. De FDC service centers die zijn diensten aan de financieel planner aanbieden verhoogt daarmee het rendement binnen zijn onderneming. Dit komt uit de marge op de door de zzp’er gemaakte omzet en een door de zzp’er te betalen vaste vergoeding voor bijvoorbeeld het huren van spreekruimte bij het FDC service center.
Geïnteresseerden kunnen zich op www.toekomst.fdc.nl aanmelden voor de 2-wekelijkse presentatie ‘In vier kwartalen naar een toekomstvast businessmodel’
Fintool
info@fintool.nl
085 111 89 99