MijnFintool

Nieuws

Topbestuurders zien bonussen met 82 procent dalen

Topbestuurders van Nederlandse bedrijven hebben in 2008 aanzienlijk minder aandelenbonussen ontvangen. Door de koersval op de beurs is de opbrengst voor bestuurders uit opties en aandelen het afgelopen jaar met 82 procent gekelderd naar in totaal 56 miljoen euro.

Toch hoeft er vooralsnog geen reddingsactie op touw gezet te worden voor de armlastige bestuurders. Zo verzilverde topman Ad Scheepbouwer van KPN voor 1,8 miljoen euro aan opties. De Volkskrant onderzocht 803 meldingen bij de Autoriteit Financiële Markten.

De hoogste optiebonus ging in 2008 naar Sjoerd Vollebregt van Stork. Zijn beloning van 3,8 miljoen euro is wel aanzienlijk lager dan die van de koplopers in 2007, toen Jan Bennink en Rijkman Groenink met de verkoop van Numico en ABN Amro respectievelijk 75 en 23 miljoen euro wisten op te halen.

 

Bankiers hebben nauwelijks plezier gehad van hun aandelen of opties. Peter Zwart van Van Lanschot Bankiers wist in het voorjaar nog net 714 duizend euro op te halen met de verkoop van opties. De Amerikaanse ING-directeur Tom McInerney kreeg nog een groot pakket van 124 duizend aandelen.

 

Bron: de Volkskrant, 22-01-2009

Modules & dossiers

Opvoerdatum

22 jan 2009

Laatst gewijzigd

22 jan 2009

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1