MijnFintool

Nieuws

ABN verder zonder Amro

ABN Amro gaat mogelijk verder als kortweg ABN. Er wordt volgens De Financiële Telegraaf momenteel op hoog niveau gepraat over de naamsverandering van de eind vorig jaar genationaliseerde bank.

Het schrappen van Amro levert een kortere, krachtigere naam op, die het vooral in het buitenland beter zal doen. "Met name in de Verenigde Staten heeft de naam ABN Amro het nooit echt goed gedaan", zegt een insider. "Ze vonden het daar erg veel letters." Bijkomend voordeel van de onderzochte naamsverandering is dat ten tijde van de fusie van ABN en Amro (1990) eerstgenoemde bekendstond als keurig en zelfs een tikkeltje saai, terwijl Amro-bankiers meer de reputatie hadden cowboys te zijn. Gezien de schade die allerlei risicovolle producten de afgelopen tijd hebben toegebracht aan de reputatie van de banksector, lijkt een terugkeer van het oerdegelijke ABN geen slechte zet.

 

Bron: DFT, 15-01-2009

Modules & dossiers

Opvoerdatum

15 jan 2009

Laatst gewijzigd

15 jan 2009

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1