MijnFintool

Nieuws

Heemskerk stapt op bij Rabobank

Bestuursvoorzitter Bert Heemskerk van Rabobank legt in de tweede helft van 2009 zijn functie neer. Hij wordt opgevolgd door de 59-jarige Piet Moerland. Dat maakte de bank dinsdag bekend tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van het bedrijf.

Moerland is al ruim twintig jaar verbonden aan Rabobank en was sinds 2003 bestuurder. “Met deze opvolging uit eigen gelederen wil de bank tevens voorzien in rust en continuïteit in deze economisch turbulente tijden”, laat president-commissaris Lense Koopmans weten. De 65-jarige Bert Heemskerk was sinds 2003 bestuursvoorzitter van de Rabobank. Zijn aankomende vertrek was volgens een woordvoerder al lang geleden naar buiten gebracht. Heemskerk gaat met pensioen.

 

Het afgelopen jaar was voor de Rabobank een jaar met een gematigde groei van de nettowinst. De bank had in 2008 enerzijds last van de kredietcrisis, vooral bij de divisie financiële markten bij Rabobank Internationaal. Aan de andere kant profiteerden lokale Rabobanken van de turbulente tijden door onder andere een stijgende kredietverlening aan middelgrote en kleine bedrijven. De lokale banken zagen bovendien 20 procent extra spaargeld binnenkomen, waardoor het aandeel op de spaarmarkt steeg tot 42 procent.

 

Bron: Het Financieele Dagblad, 07-01-2009

Modules & dossiers

Opvoerdatum

07 jan 2009

Laatst gewijzigd

07 jan 2009

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1