Het overstappen zelf kan dan tot 1 maart 2009. Dit jaar wisselt naar schatting slechts 2 tot 3 procent van verzekeraar, 650.000 Nederlanders. De verzekeraars lokken met premiekortingen nieuwe klanten. “Individueel verzekerden die bij hun verzekeraar willen blijven, kunnen profiteren van collectieve korting door vandaag nog bij die verzekeraar te melden dat ze naar een collectief gaan. Dat kun je later doorgeven, maar je vangt al wel die korting”, aldus Ruys.
Van Hyves tot voetbalclubs, ouderenclub Anbo en verzekeraars zelf bieden als open collectieven mogelijkheden om 6 tot 10 procent korting aan te vragen, schrijft De Telegraaf. DGN Groep toont vandaag lijsten met zulke open collectieven. “Verzekeraars als Ohra bieden de mogelijkheid ook. Wie nu nog individueel bij Ohra verzekerd is, is daarom eigenlijk een dief van zijn portemonnee”, stelt Ruys.
Uit eerder onderzoek van DGN bleek dat 60 procent zeer honkvast is en nooit ook maar overweegt over te stappen. Als mensen al overstappen, aldus Verzekeringssite en Independer, dan is dat uit onvrede over de kwaliteit van allerlei aanvullende verzekeringen die niet waargemaakt worden. Inmiddels is 71% van de aanvullende zorgpolissen daarom gewijzigd, aldus Verzekeringssite. Verzekeringssite constateerde rond kerst een toename van kennelijk prijsbewuste consumenten die deze collectieven opzochten. Daarbij scoorden Univé en Ohra het beste, gevolgd door Delta Lloyd.
Bron: De Telegraaf, 31-12-008
Fintool
info@fintool.nl
085 111 89 99