De stichting onderschrijft de stelling dat het voor “starters” moeilijker is geworden in de markt. Maar die tendens is volgens Stichting Starter al aan de gang sinds de AFM de zogenaamde “Gedragscode Financieringen” heeft ingevoerd in 2007. Deze gedragscode zorgt ervoor dat iedereen minder dan voorheen gefinancierd kan krijgen.
“Sinds de invoering van deze gedragscode en de aanscherping van BKR verleden is het inderdaad voor veel mensen moeilijker geworden om een hypotheek te krijgen, maar dit heeft niets met de kredietcrisis te maken. De overheid heeft juist goede zaken gedaan met de zogenaamde. koopsubsidie en de startersleningen bij veel gemeenten”, aldus mevrouw Le Feber van Stichting Starter.
“Voor starters zien wij juist dankzij de kredietcrisis heel veel mogelijkheden. Doordat woningen wat langer te koop staan, is de markt weer een echte kopersmarkt geworden. Dit is met de overheidsstimuleringsmaatregelen en de nog steeds lage rente een ideaal moment voor starters.”
Bron: Stichting Starter, 22-12-2008
Fintool
info@fintool.nl
085 111 89 99