Fortis zelf of zijn dochterondernemingen hebben volgens het persbericht niet deelgenomen in het fonds van Madoff maar hebben wel leningen verstrekt aan fondsen die de deelnemingen als zekerheid aan de bank hebben verstrekt. Als deze fondsen door de fraude volledig omvallen, kan de schade oplopen 'tot een bedrag tussen 850 miljoen en 1 miljard euro'. De bank laat verder weten dat de continuïteit van Fortis Bank Nederland en haar dochterondernemingen 'op geen enkele manier in gevaar komt'.
De Royal Bank of Scotland had volgens eigen zeggen zo’n 600 miljoen dollar in het fonds van Madoff uitstaan en een deel van deze schade is door ABN Amro geleden. ABN Amro wil niet zeggen hoe groot de schade precies is. De schade voor SNS Reaal door de fraudezaak is verwaarloosbaar, aldus een woordvoerder. ING kon nog geen reactie geven.
Bernard Madoff, voormalig baas van schermenbeurs Nasdaq en directeur van een investeringsmaatschappij, is donderdag gearresteerd op verdenking van miljardenfraude en zou inmiddels aan de politie bekend hebben.
Bron: de Volkskrant, 16-12-2008
Fintool
info@fintool.nl
085 111 89 99