MijnFintool

Nieuws

‘Strengere eisen bij staatssteun aan banken’

Eurocommissaris Neelie Kroes (Concurrentie) heeft in een nieuwe leidraad voor het verlenen van staatssteun aan banken gesteld dat risicovolle banken aan strengere eisen beantwoorden om in aanmerking te komen voor staatssteun. Ook moeten banken het risico lopen op termijn niet meer aan hun verplichtingen te kunnen voldoen in principe meer betalen voor staatssteun.

Deze banken kunnen alleen staatskapitaal krijgen als er sprake is van vergaande hervormingen om hun levensvatbaarheid op termijn te garanderen. Zo nodig moet er een wisseling aan de top van de bank plaatsvinden. Kroes wil voorkomen dat het geld van de belastingbetaler terecht komt bij banken die door eigen schuld in de problemen zijn beland. Ook wil ze niet dat de steun ten koste gaat van concurrenten die niet om hulp hoeven aan te kloppen bij de overheid. Kroes wees erop dat de kredietcrisis de reële economie begint te raken. Ook gezonde banken kunnen nu staatssteun nodig hebben om geld te lenen aan bedrijven, zei ze.

 

De Nederlandse Eurocommissaris nam afstand van kritiek dat ze te traag reageert op plannen van lidstaten voor staatssteun en dat ze te bureaucratisch zou zijn. De Europese Commissie is geen stempelmachine voor nationale plannen, aldus Kroes.

 

Bron: DFT, 08-12-2008

Modules & dossiers

Opvoerdatum

09 dec 2008

Laatst gewijzigd

09 dec 2008

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1