MijnFintool

Nieuws

Bos verwacht dikke plus koopkracht

Volgens minister Wouter Bos van Financiën stijgt de koopkracht volgend jaar harder dan verwacht. De magere stijging van 0,5%, waar eerst vanuit gegaan werd, wordt een dikke plus.

Bos heeft dit volgens zijn woordvoerder gezegd tegen de Telegraaf, die daar zaterdag over publiceerde. Een van de oorzaken van de sterkere koopkrachtstijging is de daling van de olieprijzen. 'Aan de pomp merken mensen het natuurlijk al. En hoewel mensen in de eerste maanden van het jaar nog hoge energiekosten zullen hebben, gaan die daarna omlaag.'

 

Volgens de Telegraaf komt de koopkrachtstijging uit op 1%. Sommige groepen gaan er 1,5% op vooruit, maar voor gepensioneerden met een groot aanvullend pensioen kan het tegenvallen. De krant zegt zich te baseren op nog geheime cijfers van het Centraal Plan Bureau. Bos' woordvoerder kon de cijfers niet bevestigen. Kringen rond het kabinet noemen ze wel 'waarschijnlijk'.

 

Bron: FD, 29-11-2008

Modules & dossiers

Opvoerdatum

01 dec 2008

Laatst gewijzigd

01 dec 2008

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1