MijnFintool

Nieuws

Van Lanschot versterkt kapitaalpositie

Van Lanschot Bankiers heeft met de uitgifte van preferente aandelen aan institutionele investeerders en particuliere beleggers zijn kapitaalpositie met 150 miljoen euro versterkt. Dit maakte de bank maandag bekend.

Volgens bestuursvoorzitter Floris Deckers was de versterking nodig omdat andere banken ook hun kapitaalpositie hebben versterkt. ING en SNS Reaal deden dat door een beroep te doen op staatssteun. De uitgifte van preferente aandelen zorgt er volgens Deckers voor dat de kapitaalpositie van Van Lanschot weer terugkeert naar een niveau dat hoger is dan het gemiddelde van het bankwezen. “Als private bank hebben we meer kapitaal nodig.”

 

Extra afschrijving

Van Lanschot heeft door de kredietcrisis zijn winst fors zien dalen. De bank gaat ervan uit dat de nettowinst in 2008 uitkomt op 30 miljoen euro tegen 215 miljoen euro vorig jaar. Van Lanschot meldde maandag dat het voor ongeveer 50 miljoen euro aan verliezen heeft geleden op zijn beleggingsportefeuille. Daarnaast heeft de bank te maken met een extra afschrijving van 17,5 miljoen euro voor een IT-project. Verder legt het bedrijf 5 miljoen euro opzij voor de garantieregeling voor het faillissement van de IJslandse bank Icesave.

 

Bron: DFT, 01-12-2008

Modules & dossiers

Opvoerdatum

01 dec 2008

Laatst gewijzigd

01 dec 2008

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1