MijnFintool

Nieuws

Citigroup schrapt 52.000 banen

De Amerikaanse Citigroup heeft meegedeeld dat het ruim 50 duizend banen zal schrappen. Dit is de grootste afslankoperatie in de financiële sector tot nu toe. Eerder schrapte het bedrijf al meer dan 20.000 banen.

Citigroup is een van de grootste financiële bedrijven in de Verenigde Staten en heeft een marktwaarde van bijna 52 miljard dollar. Het aandeel van de bank kost momenteel bijna driekwart minder dan een jaar geleden. De Amerikaanse overheid gaf Citigroup een kapitaalinjectie van 25 miljard dollar om de bank overeind te houden. De bankgigant heeft zwaar te lijden onder de kredietcrisis, die begon met afschrijvingen op slechte Amerikaanse hypotheken. Het laatste jaar leed de bank al zo’n 20 miljard dollar verlies. De directie wil de kosten met 20 procent terugbrengen tot circa 52 miljard dollar. Citigroup zal zo’n 300 duizend medewerkers overhouden. Eind 2007 waren dat er nog circa 375 duizend.

 

Bron: de Volkskrant, 18-11-2008

Modules & dossiers

Opvoerdatum

18 nov 2008

Laatst gewijzigd

18 nov 2008

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1