MijnFintool

Nieuws

Mkb sneller in aanmerking voor rijksaanbesteding

Premier Balkenende wil rijksaanbestedingen toegankelijker maken voor kleine en middelgrote ondernemers. Dat zei hij in Den Haag tijdens het jaarcongres van werkgeversorganisatie MKB-Nederland.

De premier deed zijn belofte in het licht van een naderende recessie waarvoor vooral in het midden- en kleinbedrijf wordt gevreesd. Daarom wil hij rijksopdrachten vaker in stukjes hakken, zodat niet aan de Europese aanbestedingsregels hoeft te worden voldaan(zie ook: Metrokaart voor aanbestedingsprocedures).

'Aanbesteden kan slimmer'

 

Die regels zijn kleine en middelgrote ondernemers al langer een doorn in het oog vanwege de omslachtige en langdurige procedures waardoor het haast onmogelijk wordt om mee te dingen. Blijft de opdrachtgever echter onder de aanbestedingsgrens, dan gelden de regels niet. Balkenende noemde als voorbeeld het Rijksmuseum. Daar werd de verbouwing in zeven delen geknipt, zodat ook kleinere bouwbedrijven een kans kregen. 'Aanbesteden kan slimmer, ten faveure van het mkb', aldus Balkenende.

 

De premier zegde de ondernemers in de zaal ook toe twee andere 'obstakels weg te nemen'. Hij beloofde beterschap in reactie op de veelgehoorde klacht dat de overheid haar rekeningen niet op tijd betaalt. Balkenende herinnerde zijn toehoorders aan de rentevergoeding die de overheid verplicht is af te staan na 45 dagen betalingsachterstand. 'Maak gebruik van dat recht', aldus de premier.

 

Bron: PleinPlus, 12-11-2008

Modules & dossiers

Opvoerdatum

12 nov 2008

Laatst gewijzigd

12 nov 2008

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Rekenmodellen en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1