MijnFintool

Nieuws

Peijs en Docters van Leeuwen commissarissen bij Aegon

Arthur Docters van Leeuwen en Aegon-commissaris Karla Peijs worden de commissarissen bij Aegon namens de Nederlandse regering. Dit heeft minister Wouter Bos aan de Tweede Kamer bekendgemaakt.

Peijs is al commissaris bij het concern, maar zal haar functie vanaf nu voor de overheid vervullen. Docters van Leeuwen leidt momenteel het Holland Financial Centre. Deze organisatie moet Nederland aantrekkelijk maken als financieel centrum in de wereld

 

Eerder gingen Lodewijk de Waal en Peter Elverding aan de slag bij ING. De voormalige FNV-voorzitter en de oud-topman van chemieconcern DSM kregen de zetels toebedeeld nadat ING een beroep had gedaan op 10 miljard euro aan staatssteun.

 

Aegon heeft in het derde kwartaal flink moeten afboeken op de waarde van beleggingen in financiële bedrijven. Volgens bestuursvoorzitter Alex Wynaendts bleven de onderliggende activiteiten veerkrachtig ondanks de aanhoudende onrust op de financiële markten. Aegon blijft maatregelen treffen om zijn kapitaalbuffers te verstevigen. In het vierde kwartaal moet die strategie de buffers met nog eens 600 tot 800 miljoen euro stutten.

 

Na sterke koersdalingen in de voorgaande weken, heeft het aandeel Aegon zich de afgelopen dagen, in aanloop naar de definitieve kwartaalcijfers, sterk hersteld, gesteund door een breed herstel van financiële fondsen in Europa. De slotkoers van euro 4,00 woensdag betekende desondanks nog altijd een daling van 67% sinds het begin van dit jaar.

 

Bron: FD, 06-11-2008

Modules & dossiers

Opvoerdatum

07 nov 2008

Laatst gewijzigd

07 nov 2008

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Rekenmodellen en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1