Opvallender dan het frequente gebruik van internet als informatiebron is volgens beleidsadviseur Jos Breit van het Verbond misschien wel dat een aanzienlijk deel van de Nederlandse bevolking op zoek gaat naar een zorgverzekering die het beste bij hem past. “Dat 44 procent actief zoekt, vind ik geen slechte score”, meent hij.
“Hoewel een klein deel uiteindelijk écht switcht, is het voor zorgverzekeraars belangrijk te weten dát veel mensen zich oriënteren en gaan vergelijken. Dat is uiteindelijk het hele idee achter het nieuwe zorgverzekeringsstelsel.”
Top drie
Uit het onderzoek van NIVEL (Nederlands instituut voor onderzoek van de gezondheidszorg) blijkt dat internet de belangrijkste informatiebron is (27 procent). Op de tweede plaats staan brochures van zorgverzekeraars (23 procent) en op de derde plaats informatie van werkgevers (21 procent). Vooral dat laatste percentage is volgens NIVEL opvallend: veel mensen geven vóórdat ze gaan zoeken namelijk aan dat ze niet verwachten werkgeversinformatie te zullen gebruiken, maar uiteindelijk speelt die informatie toch een belangrijke rol.
Volgens het onderzoeksinstituut heeft dat te maken met collectieve zorgverzekeringen. Uit eerder onderzoek blijkt dat een collectief aanbod voor veel mensen een belangrijke reden is om over te stappen. Opmerkelijk in dat kader is wel dat patiëntenverenigingen door weinig mensen worden geraadpleegd, terwijl die vaak ook collectieve contracten aanbieden.
Sites zorgverzekeraars populair
Van de mensen die op internet zoeken, keek bijna een vijfde van de ondervraagden op een website van een zorgverzekeraar. Daarnaast werden vergelijkingssites als kiesbeter.nl (tien procent) en independer.nl (zeven procent) veel bezocht . Vier procent van de ondervraagden nam (ook) een kijkje op de website van de Consumentenbond.
Bron: Verbond van Verzekeraars, 03-11-2008
Fintool
info@fintool.nl
085 111 89 99