MijnFintool

Nieuws

Banken willen garantiestelsel spaarders opheffen

Nederlandse banken willen dat het depositogarantiestelsel voor spaarders zo snel mogelijk wordt opgeheven. Dit hebben ze in een gezamenlijke brief aan minister van Financiën Wouter Bos laten weten.

De banken maken zich grote zorgen sinds Bos vorige maand besloot om de garantieregeling te verhogen van 40.000 euro tot 100.000 euro. Het garantiestelsel leidt tot een regelrechte ramp als er een grote bank omvalt volgens Rabobank-bestuursvoorzitter Bert Heemskerk. De regeling biedt spaarders compensatie bij een bankfaillissement. De andere banken dragen bij naar rato van hun aandeel op de spaarmarkt.

 

Heemskerk pleit voor een alternatieve regeling waarbij spaarders er zelf voor kunnen kiezen zich te verzekeren. De premie daarvoor loopt op naarmate een bank minder solide is. Heemskerk: 'Wie bij ons spaart, betaalt dan een premie van bijvoorbeeld 0,1%, terwijl dit bij een kleine spaarbank 0,25% is.' Het jaarlijkse bedrag aan premies moet in een staatsfonds worden gestort waaruit gedupeerde spaarders kunnen worden betaald. Voor de NVB staan alle opties voor een alternatief stelsel nog open.

 

Heemskerk zegt dat de banken vinden dat ze eigenlijk niet mee zouden moeten betalen boven de 40.000 euro. 'Bos moest snel handelen en heeft de garantie verhoogd zonder ons te raadplegen.' Wettelijk had dit wel gemoeten. Het ministerie laat in een reactie weten dat de verhoogde garantie maar voor één jaar geldt en dat binnenkort besprekingen starten over de periode daarna.

 

Bron: FD, 03-11-2008

Modules & dossiers

Opvoerdatum

03 nov 2008

Laatst gewijzigd

03 nov 2008

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1