MijnFintool

Nieuws

Kilometerheffing pas in 2012 ingevoerd

De kilometerheffing wordt waarschijnlijk niet in 2011 maar in 2012 ingevoerd. Dat meldt het Bureau Onderzoek en Rijksuitgaven van de Tweede Kamer. De kosten voor de invoering en uitvoering van de kilometerheffing zijn echter nog steeds te hoog.

Automobilisten mogen geen extra kosten krijgen door de kilometerheffing, maar vooralsnog lijkt het erop dat zij een nieuwe provinciale belasting moeten betalen. Automobilisten zouden ook moeten betalen voor de vervanging van de kastjes die de gereden kilometers registreren. De kosten daarvoor bedragen 400 miljoen euro per jaar. Het CDA staat nog steeds achter de invoering van de kilometerheffing.

 

Minister Eurlings van Verkeer probeert volgens het Bureau Onderzoek en Rijksuitgaven zijn plannen te vlug door het parlement te loodsen. Er zou een kans van 85% zijn dat de kilometerheffing voor vrachtwagens in 2012 van start gaat en voor auto`s in 2013. Kamerleden vinden dat er te veel onduidelijkheid is rond de invoering van de kilometerheffing, bijvoorbeeld over de kosten van de invoering ervan.

 

Bron: MKBnet, 29-10-2008

Modules & dossiers

Opvoerdatum

30 okt 2008

Laatst gewijzigd

30 okt 2008

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1