MijnFintool

Nieuws

Hypotheek nog steeds te krijgen

Het beeld dat banken geschrokken zijn van de kredietcrisis en daarom bewust de hypotheekverstrekking bemoeilijken, klopt niet. Dit is een conclusie uit het onderzoek onder 600 leden van de Nederlandse Vereniging van Hypothecair Planners (NVHP).

Ruim driekwart van de hypothecair planners geeft aan het aanbod hypotheekverstrekkers dat zij ook vóór de crisis hadden niet of nauwelijks te hebben aangepast. Tien procent daarvan zegt wel te merken dat enkele buitenlandse hypotheekverstrekkers van de Nederlandse markt zijn verdwenen. Ook de partijen die zich richtten op de zogenaamde BKR-markt zijn niet meer actief.

 

NVHP-voorzitter Peter Wormskamp: “Wel merkbaar is dat met de stijgende rente door het toetsen met een hogere rente de leencapaciteit vermindert. Maar dat is een normale gang van zaken. Van een ‘bankencomplot’ is, wat de NVHP betreft, absoluut geen sprake. Ook blijkt uit het onderzoek dat consumenten zeer onzeker zijn. In meer dan de helft van de gesprekken wordt aan de adviseur gevraagd of de geadviseerde financiële instelling ‘wel betrouwbaar is’.

 

Bron: NVHP, 29-10-2008

Modules & dossiers

Opvoerdatum

30 okt 2008

Laatst gewijzigd

30 okt 2008

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1