MijnFintool

Nieuws

België ondersteunt KBC met 3,5 miljard

De Belgische overheid stopt 3,5 miljard euro in KBC Groep. De Belgische ministerraad heeft daar maandagmorgen mee ingestemd. De steunmaatregel en de voorwaarden vertonen veel overeenkomsten met de eerdere steun van de Nederlandse overheid aan ING.

In een gezamenlijke toelichting benadrukt KBC dat het gaat om een versterking van de bestaande kapitaalreserve. Daarmee wijst de bank erop dat KBC geen bank in nood is.

De Belgische regering krijgt twee bestuurders bij KBC, met vetorecht in bepaalde dossiers. De bank zal dit jaar geen dividend uitkeren. De overheid krijgt een vergoeding van 8,5 procent.

 

Bron: De Standaard, 27-10-2008

Modules & dossiers

Opvoerdatum

27 okt 2008

Laatst gewijzigd

27 okt 2008

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1