De Waal is nu naast Wim Kok de tweede oud-vakbondsman en partijgenoot van Bos in de top van de bank-verzekeraar. Elverding is momenteel al toezichthouder bij ING maar zal verdergaan als commissaris namens de staat. Elverding is oud-bestuursvoorzitter van DSM. Ook hij heeft een kortstondig vakbondsverleden. Elverdingen was tot 2007 ook commissaris bij de Nederlandsche Bank.
'We hebben gezocht naar twee mensen die onafhankelijk zijn en onafhankelijk kunnen functioneren', zei minister Bos. 'Het gaat om mensen in wie wij groot vertrouwen hebben, gezien hun opvattingen over ondernemingsbestuur.'
Elverding moet samen met De Waal het beloningsbeleid bij ING politiek acceptabel te maken. Bos heeft gezegd ook de vaste beloning van de ING-top ter discussie te willen stellen. De nieuwe commissarissen gaan volgens Bos 'rekening houden' met de onvrede in de samenleving over exorbitante salarissen in het bedrijfsleven. Het is nog niet duidelijk hoeveel de commissarissen De Waal en Elverding zelf zullen verdienen. Bos denkt in de richting van de vergoeding die Michael Enthoven ontvangt.
Bron: Het Financieele Dagblad, 23-10-2008
Fintool
info@fintool.nl
085 111 89 99