MijnFintool

Nieuws

Vergunning voor accountantskantoren

AFM verleent aan 463 accountantskantoren vergunning om wettelijke controles te verrichten bij (middel)grote organisaties. Het gaat om een vergunning om wettelijke controles te verrichten bij zogenaamde niet-OOB-organisaties.

De Wta regelt een vergunningplicht voor alle accountantsorganisaties die wettelijke controles verrichten. De Wta kent twee soorten vergunningen: de niet-OOB-vergunning en de OOB-vergunning. Met de niet-OOB vergunning mogen accountantskantoren controles verrichten bij middelgrote en grote ondernemingen, echter niet bij beursgenoteerde ondernemingen, kredietinstellingen en verzekeringsmaatschappijen, de zogenoemde OOB’s (Organisaties van Openbaar Belang).

 

Het proces van vergunningverlening van de Autoriteit Financiële Markten (AFM) aan accountantsorganisaties is nagenoeg afgerond. Zij stelt met genoegen vast dat dit proces heeft geleid tot een duidelijke kwaliteitsverbetering. Kantoren zijn zich bewuster geworden van de eisen waaraan zij moeten voldoen om een wettelijke controlepraktijk te voeren.

 

Bron: AFM, 30-09-2008

 

Modules & dossiers

Opvoerdatum

30 sep 2008

Laatst gewijzigd

30 sep 2008

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1