De Nederlandse economie groeide in het tweede kwartaal met 0,1 procent ten opzichte van het eerste kwartaal van 2008. De kwartaal-op-kwartaalgroei is weliswaar 0,1 procentpunt hoger dan bij de eerste raming, maar toch de laagste in meer dan drie jaar.
De opwaartse bijstelling is volgens het CBS te danken aan een hogere groei van de investeringen in onder meer machines en bouwwerken. Ook de activiteit in de bouwnijverheid, de delfstoffenwinning en de zakelijke dienstverlening lag hoger dan eerder geraamd.
De consumptie van huishoudens is met 2,3 procent gegroeid. Dit is in lijn met 2007 maar hangt voor een groot deel samen met een hoger aardgasverbruik en met de nieuwe eigen bijdragen in de zorg. De bestedingen aan duurzame consumptiegoederen namen veel minder snel toe dan vorig jaar. Aan voeding en in de horeca werd zelfs minder besteed. De overheidsconsumptie was slechts 0,4 procent hoger dan in hetzelfde kwartaal van vorig jaar. De groei kwam grotendeels voor rekening van hogere reële uitgaven aan de zorg.
Bron: CBS, 25-09-2008
Fintool
info@fintool.nl
085 111 89 99