MijnFintool

Nieuws

Kamer: zelf WW-risico dragen moet mogelijk zijn

Het voorstel om werkgevers de mogelijkheid te geven het risico op WW in de eerste zes maanden van werkloosheid zelf te laten dragen als ze dat willen, is met enrthousiasme ontvangen door de regeringspartijen. Het voorstel kwam van Tweede Kamerlid Eddy van Hijum van het CDA

Werkgevers die 'eigenrisicodrager' worden, hoeven volgens Van Hijum over de zes maanden geen WW-premie meer af te dragen. Maar zij draaien wel op voor alle kosten als hun werknemer werkloos wordt. Werkgevers moeten zich daarvoor kunnen verzekeren. Zij kunnen besparen op de kosten als zij werkloosheid zo veel mogelijk weten te voorkomen met bijvoorbeeld scholing en het vinden van ander werk voor hun overtollige personeel. Dit kan nu al bij arbeidsongeschiktheid.

 

De PvdA en ChristenUnie hebben wel wat vragen over de uitwerking. Zo waarschuwt PvdA-Kamerlid Jacques Tichelaar voor een te vrijblijvende keuze voor werkgevers om eigenrisicodrager te worden. Voorkomen moet worden dat eigenrisicodragers vlak voor een reorganisatie alsnog WW-premie gaan betalen, opdat ze goedkoper mensen kunnen ontslaan.

 

PvdA-Kamerlid en voormalig FNV-bestuurder Ton Heerts heeft al eerder gepleit voor een gedeeltelijke privatisering van de WW. Private verzekeraars zagen toen al mogelijkheden om werkloosheid in de eerste zes maanden te verzekeren. Daarna wordt het lastig, omdat werkloosheid deels wordt veroorzaakt door economische ontwikkelingen die individuele werkgevers niet altijd kunnen ondervangen.

 

Werkgeversorganisatie MKB-Nederland wil eerst uitgewerkte voorstellen zien, voordat ze reageert.

 

Bron: zibb, 25-09-2008

 

Modules & dossiers

Opvoerdatum

26 sep 2008

Laatst gewijzigd

26 sep 2008

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1