MijnFintool

Nieuws

Olieprijs stijgt snel

De prijs van olie is maandag in een recordtempo gestegen. Onder invloed van het Amerikaanse reddingsplan voor de financiële sector steeg de prijs van een vat ruwe Amerikaanse olie op de termijnmarkt in New York met ruim 15 dollar tot 120 dollar.

De prijsstijging was de grootste die ooit op een dag werd gemeten. Aan het begin van de dag daalde de olieprijs nog tot ongeveer 103 dollar. In de loop van de dag zochten beleggers echter massaal hun toevlucht in de grondstof. De olieprijs bereikte hierbij zelfs kortstondig een piek van 130 dollar, ongeveer een kwart hoger dan het slot van vrijdag.

 

Het Amerikaanse reddingsplan voor de financiële sector ligt ten grondslag aan de snelle stijging. Handelaren verwachten dat door de ingreep de Amerikaanse economie zal opleven en dat de vraag naar olie daardoor stijgt. De olieprijs wordt verder omhoog gestuwd door het langzame herstel van de olieproductie in de Golf van Mexico na de orkaan Ike. Ook het nieuws dat China in augustus ruim 11 procent meer olie heeft ingevoerd dan een jaar eerder stimuleerde de olieprijs.

 

Bron: DFT, 22-09-2008

Modules & dossiers

Opvoerdatum

23 sep 2008

Laatst gewijzigd

23 sep 2008

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1