MijnFintool

Nieuws

Regering VS komt met plan van aanpak

De Amerikaanse minister van Financiën Henry Paulson heeft donderdag bekendgemaakt dat de Amerikaanse regering met een “allesomvattend” plan komt om de kredietcrisis aan te pakken. Banken kunnen daardoor van hun problematische beleggingen afkomen.

De minister van financiën Paulson en Fed-president Bernanke gaan een noodfonds beginnen waar de banken in ruil voor contanten hun schuldpapieren kunnen onderbrengen. In totaal zou het gaan om een bedrag van 500 miljard dollar.

 

De aandelenbeurzen zijn vrijdag overal omhooggeschoten door de bekendmaking van het plan. Vooral de financials profiteerden van het optimisme over het Amerikaanse plan. In Azië sloot de Nikkei-index 3,9 procent hoger op 11.920,86 punten. Een winst van 431,56 punten. In Seoul boekte de Kospi-index 4,5 procent winst en sloot op 1455,78 punten. De Australische All Ordinaries kreeg er 3,9 procent bij en in Hongkong stond de Hang Seng-index in de middaghandel op een winst van 6,5 procent.

 

Ook in Europa gingen de beurzen omhoog. Het Damrak startte vanmorgen euforisch. Daarbij wordt de ranglijst aangevoerd door Aegon. Ook de overige financiële waarden kunnen forse koerswinsten bijschrijven. Rond tien over half tien stond de AEX-index 4,7 procent hoger op 368 punten. Elders in Europa steeg de CAC met 5 procent en kon de DAX 3,6 procent bijboeken. De Britse FTSE steeg met 4,8 procent.

 

Bron: DFT, Het Financieele Dagblad 19-09-2008

 

Modules & dossiers

Opvoerdatum

19 sep 2008

Laatst gewijzigd

19 sep 2008

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1