MijnFintool

Nieuws

Consumentenbond oneens met Wabeke

De Consumentenbond vindt het onterecht dat Ombudsman Financiële Dienstverlening Wabeke stelt dat de overheid moet meebetalen aan compensatie voor gedupeerden van een woekerpolis afgesloten via een premiespaarregeling.

Volgens de bond hebben consumenten met een woekerpolis “schade geleden door de te hoge kosten die door verzekeraars in rekening worden gebracht op de beleggingsverzekering, niet door beëindiging van een andere fiscaal gunstige regeling.”

 

Consumentenbond: “Consumenten konden in het verleden deelnemen aan de spaarloonregeling en de premiespaarregeling. Met de afschaffing van de premiespaarregeling is het voordeel van die bedrijfsspaarregeling weliswaar komen te vervallen, maar aan de (regelgeving rond de) beleggingsverzekeringen is daarmee niets veranderd. Het is dan ook een verkeerde veronderstelling dat de opheffing van de premiespaarregeling de problemen van de beleggingsverzekering – de woekerpolisaffaire – ook maar deels in de hand heeft gewerkt. De woekerpolisaffaire gaat over te hoge kosten die door verzekeraars op ondoorzichtige wijze in rekening zijn gebracht en dat geldt ook voor beleggingsverzekeringen die zijn verkocht aan consumenten die voor de inleg hun premiespaarregeling aanwendden.”

 

Bron: Consumentenbond

Modules & dossiers

Opvoerdatum

29 aug 2008

Laatst gewijzigd

29 aug 2008

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Rekenmodellen en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2026. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1