MijnFintool

Nieuws

Belastingdienst: giftenaftrek de moeite waard ?

De aftrek van een gift aan een goed doel of instelling kan aftrekbaar zijn van de belastingaangifte. Via rtv-spots en advertenties in dagbladen informeert de Belastingdienst vanaf 18 augustus over deze mogelijke fiscale aftrekpost.

Op de speciale website www.belastingdienst.nl/giften is informatie te vinden over de voorwaarden én kan via een zoekprogramma gecontroleerd worden of het goede doel of de instelling is aangewezen als een algemeen nut beogende instelling (ANBI).

Sinds 1 januari 2008 zijn de belastingregels voor ANBI-instellingen veranderd. Naast de bestaande drempels en maxima, mag een particulier en/of een ondernemer alléén giften aftrekken gedaan aan een instelling die door de Belastingdienst is aangemerkt als een ANBI-instelling. Een schenking aan een instelling die niet is aangemerkt als ANBI, is niet aftrekbaar. Een ANBI is een kerkelijke, levensbeschouwelijke, charitatieve, culturele, wetenschappelijke of algemeen nut beogende instelling die als zodanig door de Belastingdienst is aangewezen.

Modules & dossiers

Opvoerdatum

18 aug 2008

Laatst gewijzigd

19 aug 2008

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Rekenmodellen en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2026. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1