MijnFintool

Nieuws

Teleurstellend resultaat Aegon

Aegon heeft de nettowinst in het tweede kwartaal met 58 procent zien dalen naar 276 miljoen euro. Dat kwam vooral door lagere winsten op beleggingen en hogere afschrijvingen.

Aegon nam in totaal een verlies van 324 miljoen euro, waarvan 41 miljoen euro betrekking heeft op subprime-hypotheken. Het is voor het eerst dat Aegon verlies neemt op die producten.

 

Aegon verwacht ook voor de toekomst dat “er een duidelijk risico is” dat later meer verliezen moeten worden genomen op subprime-producten. Deze portfolio was eind juni 1 miljard euro groot. Aegon heeft in het afgelopen kwartaal een zogenoemd ongerealiseerd verlies genomen op deze producten van 388 miljoen euro. Deze herwaardering gaat via de balans en nog niet via de winst- en verliesrekening.

 

Onder meer hierdoor daalde het eigen vermogen van Aegon eind juni met 1 miljard euro tot 11,6 miljard euro ten opzichte van eind maart. Bestuursvoorzitter Alexander Wynaendts spreekt van “moeilijke omstandigheden op de financiële markten”.

 

Bron: De Financiële Telegraaf, 07-08-2008

Modules & dossiers

Opvoerdatum

07 aug 2008

Laatst gewijzigd

07 aug 2008

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Rekenmodellen en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2026. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1