Aegon nam in totaal een verlies van 324 miljoen euro, waarvan 41 miljoen euro betrekking heeft op subprime-hypotheken. Het is voor het eerst dat Aegon verlies neemt op die producten.
Aegon verwacht ook voor de toekomst dat “er een duidelijk risico is” dat later meer verliezen moeten worden genomen op subprime-producten. Deze portfolio was eind juni 1 miljard euro groot. Aegon heeft in het afgelopen kwartaal een zogenoemd ongerealiseerd verlies genomen op deze producten van 388 miljoen euro. Deze herwaardering gaat via de balans en nog niet via de winst- en verliesrekening.
Onder meer hierdoor daalde het eigen vermogen van Aegon eind juni met 1 miljard euro tot 11,6 miljard euro ten opzichte van eind maart. Bestuursvoorzitter Alexander Wynaendts spreekt van “moeilijke omstandigheden op de financiële markten”.
Bron: De Financiële Telegraaf, 07-08-2008
Fintool
info@fintool.nl
085 111 89 99