MijnFintool

Nieuws

Nettowinst Fortis ruim 40 procent lager in tweede kwartaal

De nettowinst van Fortis is in het tweede kwartaal van 2008 bijna gehalveerd. De bankverzekeraar die nog steeds last heeft van de kredietcrisis rekent in de toekomst op 'een lastiger klimaat'.

De nettowinst van Fortis bedraagt in het eerste halfjaar van 2008 1.638 miljoen euro, dat is een daling van 41% in vergelijking met de eerste helft in 2007. Een belangrijk gedeelte van die winstdaling is toe te schrijven aan de onrust op de kredietmarkt. Zonder dat effect daalt de nettowinst met 21%

 

De nettowinst van het bankbedrijf bedraagt in het eerste halfjaar 1.185 miljoen euro, de winst van het verzekeringsbedrijf 642 miljoen euro. Fortis Verzekeringen zag de brutopremies Schade met 5 procent stijgen en noemt de premieinstroom voor Leven stabiel. De netto kwartaalwinst kwam het tweede kwartaal uit op 830 miljoen euro uit, tegen 1,61 miljard euro een jaar eerder.

 

Beleggers hebben de cijfers van Fortis over het tweede kwartaal volgens Het Financieele Dagblad lauw ontvangen. Het fonds opende positief, maar dook kort na de opening van de beurs alweer in de min.

 

Bron: Het Financieele Dagblad, 04-08-2008

Modules & dossiers

Opvoerdatum

04 aug 2008

Laatst gewijzigd

04 aug 2008

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Rekenmodellen en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2026. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1