Delta Lloyd zag het premie-inkomen stijgen met 29%. Vooral in de pensioensector boekt Delta Lloyd goede resultaten. De winstdaling wordt toegeschreven aan de gestegen lange rente en de hogere risico-opslag op obligaties. De daling van het eigen vermogen is het gevolg van dalende aandelenkoersen en ‘waarderingseffecten’.
Delta Lloyd is op het moment in onderhandeling met Fortis over de beëindiging van de joint venture die ooit met ABN Amro was opgezet. Fortis wil zijn 51%-belang in de joint venture terugkopen. Als dat gebeurt, dan verliest Delta Lloyd de mogelijkheid om verzekeringsproducten via kantoren van ABN Amro te verkopen.
Bij de zorgactiviteiten van Delta Lloyd is het verlies beperkt gebleven tot 19 miljoen euro tegen 26 miljoen euro vorig jaar. De activiteit wordt verkocht aan CZ.
Bron: Het Financieele Dagblad, 31-07-2008
Fintool
info@fintool.nl
085 111 89 99