Het geld voor honderden promotiereizen naar Costa Rica werd wel aan de verkooporganisatie overgemaakt, maar die reizen zijn nooit gemaakt, zo blijkt uit het onderzoek. In totaal werd meer dan € 1 miljoen afgedragen aan TVI voor het maken van ‘inspectiereizen met kopers’. Waar deze gelden wél aan zijn besteed, is vooralsnog onduidelijk.
Onduidelijk
Naast niet-gemaakte reizen heeft Ernst & Young een hele waslijst van boekingen, opnames en transacties opgesteld waar duidelijkheid over moet worden verschaft. Ook blijkt dat de jaarrekeningen 2004, 2005 en 2006 nog niet zijn vastgesteld. Het groene beleggingsfonds heeft de afgelopen jaren circa € 100 miljoen opgehaald.
Belastingen
Tegelijkertijd met het verschijnen van de rapportage van Ernst & Young heeft de belastingdienst afgelopen week beslag gelegd op alle roerende zaken van TVI wegens een opgelopen belastingschuld van € 669.130, die door de accountants was vastgesteld. De beslaglegging wordt bevestigd door interimmanager Max Wieringa, die enkele weken geleden door de twee grootaandeelhouders is aangesteld. Directeur Hans Noomen is geschorst, maar heeft kort daarna laten weten dat hij zelf opstapt.
Ademnood
Wieringa is somber gestemd: “Ik trof hier een paard aan dat ontzettend moeilijk ademt. Het is de vraag of het zijn laatste adem is, of dat het nog levensvatbaar is. Wanneer is het paard dood? Als er niet héél snel iets gebeurt om de liquiditeit van deze onderneming op peil te brengen.” De problemen met de fiscus helpen niet mee: “Gezien de huidige omstandigheden is het lastig om inkomsten te krijgen.”
Extra kapitaal
Wieringa heeft de aandeelhouders verzocht enkele tonnen euro’s te storten om de eerste nood te lenigen. De vraag is of deze aandeelhouders, die op voet van oorlog met elkaar leven, het op korte termijn eens zullen worden over de voorwaarden waaronder ze bereid zullen zijn de onderneming extra werkkapitaal te verschaffen.
Bron: De Financiële Telegraaf, 19-07-2008
Fintool
info@fintool.nl
085 111 89 99