MijnFintool

Zoek in 165 artikelen en 104 bijlagen

Type artikel

Filter en sorteer

Modules

Dossiers

Geen dossiers gevonden

Onderzoek hypotheken en bekendheid maatregelen

Wijzer in geldzaken heeft een onderzoek gedaan. Van de Nederlandse huizenbezitters overweegt 13 procent om binnen nu en twee jaar een nieuwe woning te kopen. Het onderzoek geeft inzicht in de beweegredenen en belemmeringen die deze potentiële kopers tegenkomen bij de zoektocht naar een nieuw huis. Een kwart van de huizenbezitters die opnieuw gaan kopen verwacht een restschuld.

Een op de vijf huizenbezitters overweegt aflossen op aflossingsvrije hypotheek

Ruim één op de vijf huizenbezitters met een hypotheek boven de 75.000 euro overweegt om nu af te gaan lossen op de aflossingsvrije delen van de hypotheek. Als belangrijkste redenen noemen zij het rendement op sparen en het terugbrengen van een mogelijke (rest)schuld aan het einde van de looptijd van de hypotheek. Veertig procent van de huizenbezitters twijfelt tussen sparen of aflossen. Dit blijkt uit een onderzoek van TNS NIPO in opdracht van de ING.

Woonakkoord struikel'Blok' voor toekomstige doorstromer

Diverse partijen stellen dat de aanpassing van het woonakkoord (50% aflossingsvrij) toch positieve kanten heeft. Fintool heeft een rekenmodel gemaakt, waaruit blijkt dat de aanpassing van het woonakkoord, zoals deze week bekend gemaakt is, een blok aan het been is.

Professionele onderbouwing van jouw klantdossier

Combineer de snelheid van onze specifiek op Nederlandse wet- en regelgeving getrainde AI met de diepgaande expertise van vakspecialisten. Fintool biedt de zekerheid van een altijd vakkundig onderbouwd dossier.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2026. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1