MijnFintool

Nieuws

Forfait levert 100 miljoen op

De verhoging van het eigenwoningforfait treft mogelijk veel meer mensen dan het kabinet de burger wil doen geloven. Dit schrijft De Telegraaf zondag.

Volgens de nieuwe regeling van het woningforfait moet iedereen met een eigen huis waarvan de WOZ-waarde boven 1 miljoen euro uitkomt, een fors percentage extra belasting afdragen, De regeling gaat in 2009 in.

 

Fiscalisten en woningmarktdeskundigen hebben geschat dat de maatregel bijna 100 miljoen euro oplevert in plaats van de 15 miljoen euro waar minister Bos (Financiën) op rekent. De raming van de fiscalisten en deskundigen is deels gemaakt op basis van cijfers van makelaarsorganisatie NVM, die schat dat er ongeveer 40.000 huizen zijn die meer dan 1 miljoen euro waard zijn.

 

"De afgelopen drie jaar is het aantal dure woningen alleen maar toegenomen. Deze trend zet naar verwachting de komende jaren door. Hierdoor stijgt het aantal huizenbezitters dat last krijgt van de belastingverhoging", aldus een zegsman van de NVM.

 

Bronnen: nu.nl, De Telegraaf, 22-09-2007

 

Modules & dossiers

Opvoerdatum

24 sep 2007

Laatst gewijzigd

24 sep 2007

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1