MijnFintool

Nieuws

Fortis wil ruim 13 miljard ophalen

Fortis gaat een claimemissie uitvoeren tegen een prijs van euro 15 per aandeel. Dit heeft de bankverzekeraar vrijdag aangekondigd. Met de emissie wil de bankverzekeraar euro 13,4 miljard euro ophalen om haar aandeel in de overname van ABN Amro te kunnen financieren.

De claimemissie biedt een korting van 43,7 procent ten opzichte van de gemiddelde slotkoers van euro 26,49 van donderdag. Bestaande aandeelhouders Fortis krijgen twee nieuwe Fortis-aandelen aangeboden voor iedere drie aandelen die zij in bezit hebben. Beleggers kunnen van 25 september tot 9 oktober inschrijven. In totaal worden 896 miljoen aandelen geplaatst.

 

In de afgelopen periode ontstond vanwege de onrust op de financiële markten enige twijfel over de haalbaarheid van de emissie. Door het rentenbesluit van de Federal Reserve, is de onrust afgenomen en wordt aangenomen dat Fortis zijn claimemissie zonder al te veel problemen kan uitvoeren, zo schreef de Britse krant The Daily Telegraph donderdag al.

 

Fortis verwacht dit jaar een nettowinst te behalen van 4,2 miljard euro. Het beoogde resultaat ligt iets onder de winst in 2006. Vorig jaar behaalde Fortis een winst van 4,4 miljard euro.

 

Bron: Fortis, 21-09-2007

 

Modules & dossiers

Opvoerdatum

21 sep 2007

Laatst gewijzigd

21 sep 2007

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1