Het verlies op de aanvullende polissen komt volgens financieel directeur Wijmenga onverwacht. De verzekerden maakten meer gebruik van de aanvullende zorgdiensten dan geraamd. Achmea verloor in het eerste halfjaar 48 miljoen euro op de aanvullende polissen. Op de basisverzekering maakt Achmea in het eerste halfjaar een verlies van 60 miljoen euro.
Wijmenga blijgt optimistisch over de zorgverzekeringen. “Wij geloven nog steeds dat het mogelijk is een adequaat resultaat te halen in de zorgpolissen. In totaal gaat het om een premievolume van 7 miljard euro per jaar bij Achmea. Dit soort verliezen moet je zien als het inregelen van het nieuwe ziektekostenstelsel.” Door de fusie met Agis komt Achmea op 4,6 miljoen klanten heeft.
Wijmenga sluit niet uit dat klanten zich in de toekomst moeten laten behandelen bij door Achmea geselecteerde zorgaanbieders, zoals bij de introductie van het nieuwe zorgstelsel was voorspeld. “We moeten kijken naar prijs en kwaliteit. De prijs is geholpen bij één aanbieder, maar kwaliteit definiëren klanten vaak als keuzevrijheid. Ook klanten moeten zich afvragen hoe ze daarmee omgaan.”
Bron: Het Financieele Dagblad, 15-08-2007
Fintool
info@fintool.nl
085 111 89 99