MijnFintool

Nieuws

AFM-bestuurder Kist verkocht aandelen zelf

De afgetreden AFM-bestuurder Kist gaf zelf opdracht tot verkoop van zijn hele effectenportefeuille. Daarmee overtrad hij interne regels van de AFM. Dit zegt de voorzitter van de raad van toezicht Baan tegenover Het Financieele Dagblad.

“Kist gaf zijn bank zelf opdracht om zijn effectenportefeuille in één keer te liquideren”, aldus Baan. Wanneer AFM-medewerkers hun effecten willen verkopen, is vóóraf toestemming nodig van de interne compliance officer. Die zou nu pas achteraf zijn ingelicht.

 

De officiële AFM-verklaring van afgelopen maandag was onduidelijk en werd daarom bekritiseerd door diverse bronnen in de financiële wereld.

 

Kist ging onlangs over op ‘vrijehandbeheer’, waarbij de effectenportefeuille verhuist naar een vermogensbeheerder. Deze regeling is toegestaan voor AFM-medewerkers. Kist had zich niet moeten bemoeien met de liquidatie van zijn bestaande effecten. In plaats daarvan verkocht hij alles zelf, aldus Baan, ‘en gaf de opbrengst aan de vermogensbeheerder’. Kist zou later zijn fout hebben ingezien waarop hij zijn transacties meldde en de beslissing nam om zijn functie neer te leggen.

 

Baan ziet geen noodzaak om de interne AFM-regeling aan te passen. Een verbod op aandelenbezit voor bestuurders legt volgens hem ‘te veel beperkingen’ op.

 

Bron: Het Financieele Dagblad, 09-08-2007

Modules & dossiers

Opvoerdatum

09 aug 2007

Laatst gewijzigd

09 aug 2007

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Rekenmodellen en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2026. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1