“Kist gaf zijn bank zelf opdracht om zijn effectenportefeuille in één keer te liquideren”, aldus Baan. Wanneer AFM-medewerkers hun effecten willen verkopen, is vóóraf toestemming nodig van de interne compliance officer. Die zou nu pas achteraf zijn ingelicht.
De officiële AFM-verklaring van afgelopen maandag was onduidelijk en werd daarom bekritiseerd door diverse bronnen in de financiële wereld.
Kist ging onlangs over op ‘vrijehandbeheer’, waarbij de effectenportefeuille verhuist naar een vermogensbeheerder. Deze regeling is toegestaan voor AFM-medewerkers. Kist had zich niet moeten bemoeien met de liquidatie van zijn bestaande effecten. In plaats daarvan verkocht hij alles zelf, aldus Baan, ‘en gaf de opbrengst aan de vermogensbeheerder’. Kist zou later zijn fout hebben ingezien waarop hij zijn transacties meldde en de beslissing nam om zijn functie neer te leggen.
Baan ziet geen noodzaak om de interne AFM-regeling aan te passen. Een verbod op aandelenbezit voor bestuurders legt volgens hem ‘te veel beperkingen’ op.
Bron: Het Financieele Dagblad, 09-08-2007
Fintool
info@fintool.nl
085 111 89 99