In het winstcijfer zit een eenmalige meevaller van 573 miljoen euro door de verkoop van een deel van zijn belang in ABN Amro. Maar ook zonder eenmalige posten steeg de winst met ruim 8 procent tot 2,17 miljard euro.
De winstcijfers van ING zijn belangrijk omdat de bankverzekeraar – evenals Aegon – een forse investering in Amerikaanse subprime hypotheken heeft. De problemen op Amerikaanse hypotheekmarkt hebben nauwelijks invloed gehad op de resultaten van ING.
Met de verzekeringsactiviteiten realiseerde ING een operationeel resultaat van bijna 2 miljard euro, bijna 50 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Met bankieren werd ruim 1,3 miljard euro verdiend. Dat is evenveel als in dezelfde periode vorig jaar.
Bron: ANP, 08-08-2007
Fintool
info@fintool.nl
085 111 89 99