MijnFintool

Nieuws

Aantal vacatures blijft groeien

Van september 2004 tot september 2006 is het aantal openstaande vacatures bijna verdubbeld tot 200 duizend. Het aantal vacatures dat moeilijk vervulbaar is, is in die periode zelfs verdrievoudigd. Dat blijkt uit cijfers van het CBS.

Eind september 2006 telde Nederland ruim 63 duizend vacatures die door werkgevers als moeilijk vervulbaar worden beschouwd. De bouwnijverheid had met 47 procent het grootste aandeel moeilijk vervulbare vacatures. In de industrie is 44 procent van de vacatures moeilijk te vervullen. In de zakelijke dienstverlening, waar de meeste vacatures in 2006 openstonden, was ruim een derde moeilijk vervulbaar.

 

Volgens de werkgevers was bijna een op de vijf vacatures geschikt voor schoolverlaters. Of schoolverlaters geschikt zijn om aan te nemen hangt samen met het niveau van de vacature. Vooral vacatures voor elementaire beroepen (51 procent) en lagere beroepen (29 procent) stonden in 2006 open voor schoolverlaters. Van de vacatures van middelbaar, hoger en wetenschappelijk niveau was minder dan 10 procent geschikt voor mensen die net van school kwamen.

 

Bron: CBS, 23-07-2007

Modules & dossiers

Opvoerdatum

24 jul 2007

Laatst gewijzigd

24 jul 2007

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1