MijnFintool

Nieuws

Verhuisgeneigdheid onder huurders naar dieptepunt

De verhuisgeneigdheid onder huurders is op een dieptepunt beland: slechts 6% wil binnen nu en twee jaar verhuizen. In 1999 en 2000 was dit nog 11% van de huurders. Dit blijkt uit de Bewonersscan van USP Marketing Consultancy, een onderzoek onder ruim 15.000 huurders. Deze daling is een direct gevolg van de vastzittende woningmarkt waar koopwoningen te duur blijken voor huurders, de mogelijkheden voor een optimale doorstroming onder huurders niet aanwezig zijn, de wachtlijsten voor een huurwoning nog steeds lang zijn en de nieuwbouwproductie nog niet op peil is.

Verhuisgeneigdheid huurders zakt naar 6%

Slechts 6% van de huurders geeft aan binnen nu en 2 jaar te willen verhuizen. Dit is het grootste dieptepunt sinds de eerste meting in 1999. Hiermee zijn de gevolgen van de stijgende huizenprijzen en het gebrek aan gerichte acties van het huidige kabinet om de huidige woningmarkt ter hervormen nu duidelijk zichtbaar op het huurderssegment van de woningmarkt. Na de laatste opleving van de woningmarkt in 2004, als gevolg van de aantrekkende economie, zit het huurdersegment van de woningmarkt nu vaster dan ooit te voren. Dit is opvallend aangezien de Nederlandse economie momenteel nog steeds groeit.

Binnen welke termijn verhuizen?

2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999

Minder dan 2 jaar

6%

9% 8% 9% 7% 8% 9% 11% 11%

Tussen de 2 en 5 jaar

8% 11% 10% 9% 8% 8% 8% 9% 10%

Over meer dan 5 jaar

70% 65% 68% 64% 72% 61% 59% 63% 63%

Weet (nog) niet

16% 14% 14% 16% 12% 23% 25% 16% 16%

 

De druk op huurwoningen zal blijven

De verhuisgeneigdheid onder huurders ligt op het laagste niveau sinds 1999. Oorzaken zijn dat huurders veelal geen geschikte andere huurwoning kunnen vinden maar ook dat huurders met een relatief hoog inkomen blijven zitten in de goedkope huurwoningen. Dit is verklaarbaar uit het feit dat de prijzen van koopwoningen blijven stijgen, weliswaar niet meer zo hard als eind jaren negentig, waardoor deze voor een steeds groter wordende groep huurders buiten bereik komen te liggen. Ondanks de diverse pogingen met het aanbieden van tussenvarianten van koop- en huurvormen door woningcorporaties stagneert hiermee de doorstroming vanuit het huurderssegment van de woningmarkt en zal de druk op de gehele woningmarkt verder toenemen.

 

Bron: USP Marketing Consultancy, 20-07-2007

Modules & dossiers

Opvoerdatum

20 jul 2007

Laatst gewijzigd

23 jul 2007

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1