MijnFintool

Nieuws

50 kwartalen in beeld

Met het verschijnen van de kwartaalrapportage Monitor Koopwoningmarkt over het tweede kwartaal van 2025 is een mooie mijlpaal bereikt. Sinds begin 2013 is nu vijftig keer een overzicht gegeven van de stand van zaken op de Nederlandse koopwoningmarkt en op de hypotheekmarkt.

De woningmarktontwikkelingen in de afgelopen 12,5 jaar overziend, kunnen er grofweg vier perioden onderscheiden worden. Tussen 2013 en 2017 is er sprake geweest van een sterk herstel aan zowel de vraag- als aanbodkant van de markt voor koopwoningen, gevolgd door een zekere stabilisatie van de omstandigheden in de periode 2018-2020. Na een kortstondige dip in de woningmarktomstandigheden in de jaren 2021 en 2022, herpakken zowel de markt voor bestaande koopwoningen, als de nieuwbouwmarkt zich weer (voorzichtig) vanaf begin 2023. Dit blijkt uit een trendanalyse van de afgelopen 50 kwartalen van de Monitor Koopwoningmarkt.

Download: "Kwartaalrapportage Q2-2025"

 

Bron: TU Delft

Modules & dossiers

Opvoerdatum

25 aug 2025

Laatst gewijzigd

25 aug 2025

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1