MijnFintool

Nieuws

Diverse besluiten

Er zijn weer diverse besluiten uitgebracht: Besluit giften en ANBI;s, Staffelbesluit 2015, Wijziging Leidraad Invordering en een wijzigingsbesluit Fiscale eenheid. Ook gepubliceerd is: Bijstellingsregeling directe belastingen 2015, een verzamelregeling, Besluit uitbreiding en beperking kring verzekerden volksverzekeringen en de Wijziging Regeling zorgverzekering.

Besluit giften en ANBI's: In dit besluit staat het beleid over de giftenregeling en het aanmerken als algemeen nut beogende instelling.

Staffelbesluit 2015: Dit besluit vervangt het besluit van 12 februari 2013, nr. BLKB2013/43M, Staatscourant 2013, 4432. Dit besluit is een actualisering van het voornoemde besluit en bevat tevens een uitbreiding voor nettopensioen als bedoeld in afdeling 5.3B van de Wet IB 2001.

Wijziging LI2008: De Leidraad Invordering 2008 wordt gewijzigd in verband met de aanpassing van de wetgeving per 1 januari 2015, waaronder het vervallen van de tenaamstellingsverplichting voor teruggaven omzetbelasting, diverse wijzigingen in de socialezekerheidswetgeving en een aantal technische aanpassingen.

Fiscale eenheid, wijzigingsbesluit: Dit besluit wijzigt het besluit van 14 december 2010, nr. DGB2010/4620M, Staatscourant 2010, 20684. De wijziging bevat een goedkeuring vooruitlopend op wetgeving waardoor verzoeken tot het aangaan van een fiscale eenheid kunnen worden ingewilligd tussen zustermaatschappijen die gehouden worden door een topmaatschappij in een andere lidstaat van de Europese Unie of tussen een moedermaatschappij en een kleindochtermaatschappij die gehouden wordt door een tussenmaatschappij in een andere lidstaat van de Europese Unie.

Bijstellingsregeling directe belastingen 2015
Klik hier voor download
Verzamelregeling (zie downloads onderaan)
Diverse wijzigingen, waaronder de aftrek van uitgaven voor specifieke zorgkosten, vervallen aftrek kosten levensonderhoud kinderen, artikel 5.

Artikel 5 wordt als volgt gewijzigd:
1. In de aanhef wordt ‘de artikelen 33, onder 5° en 6°, en 33a, eerste lid, van de wet’ vervangen door ‘artikel 33, onder 5° en 6°, van de wet’. Voorts wordt ‘of de aflossing van een schuld die de verkrijger had op het moment direct voorafgaand aan een vervreemding van een eigen woning voor zover deze schuld heeft geleid tot een negatief vervreemdingssaldo eigen woning als bedoeld in artikel 3.119aa van die wet’ vervangen door: of de aflossing van een restschuld van een vervreemde eigen woning als bedoeld in artikel 3.120a van die wet waarvan de renten en kosten worden aangemerkt als aftrekbare kosten met betrekking tot een eigen woning als bedoeld in artikel 3.120 van die wet.
2. In onderdeel a, onder 1°, wordt ‘of een schuld die de verkrijger had op het moment direct voorafgaand aan een vervreemding van een eigen woning voor zover deze schuld heeft geleid tot een negatief vervreemdingssaldo eigen woning als bedoeld in artikel 3.119aa van die wet, of een deel van die schuld, heeft afgelost’ vervangen door: of een restschuld van een vervreemde eigen woning als bedoeld in artikel 3.120a van die wet waarvan de renten en kosten worden aangemerkt als aftrekbare kosten met betrekking tot een eigen woning als bedoeld in artikel 3.120 van die wet, of een deel van die restschuld, heeft afgelost.

* Regeling Zorgverzekering (zie downloads onderaan)

 

 

 

 

Modules & dossiers

Opvoerdatum

02 jan 2015

Laatst gewijzigd

02 jan 2015

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1