Gevolg is dat een auto veel sneller geregistreerd staat als gestolen. Dit betekent dat de eigenaar van een gestolen voertuig niet langer dan nodig aansprakelijk is en dat de pakkans van de dieven vergroot wordt.
Afspraken
Hierover heeft minister Opstelten van Veiligheid en Justitie afspraken gemaakt met de nationale politie, de RDW (Rijksdienst Wegverkeer), het Verbond voor Verzekeraars, de stichting Verzekeringsbureau Voertuigcriminaliteit en de stichting Aanpak Voertuigcriminaliteit.
Pilot
Het nieuwe proces wordt sinds februari vorig jaar getest in de politie eenheid Oost Brabant. Met succes, want aan het eind van de pilot bleek dat ruim 90 % van de gestolen auto’s binnen 2 uur gesignaleerd waren. Daarnaast leidt dit tot minder administratieve lasten voor de politie, omdat er niet langer aangifte op het bureau hoeft te worden gedaan.
Bron: Rijksoverheid
Fintool
info@fintool.nl
085 111 89 99