MijnFintool

Nieuws

Onderzoek naar verliezen WIA-WGA

Op de markt voor collectieve arbeidsongeschiktheidsverzekeringen is sinds 2006 een tiental verzekeraars actief. Ze lijden vrijwel zonder uitzondering verlies op deze producten. DNB onderzoekt de oorzaken. 'Want we maken ons zorgen over de effecten van moeilijk voorspelbare risico’s in deze markt', zegt projectleider van het onderzoek Patrick Dannenburg.

Keuzemoment
Elk half jaar kunnen bedrijven kiezen of ze het arbeidsongeschiktheidsrisico van hun werknemers onderbrengen bij het UWV of bij een verzekeraar. Ook in juli is er weer zo’n keuzemoment. Veel bedrijven zijn overgestapt van het UWV naar een verzekeraar. Het aantal arbeidsongeschikten onder vaste werknemers is teruggelopen, maar verzekeraars hebben forse verliezen geleden op hun verzekeringsproducten.
 
Leergeld
'Niet alle risicofactoren worden voldoende meegewogen of goed ingeschat en premies zijn soms te laag', aldus de projectleider van het onderzoek naar de arbeidsongeschiktheidsverzekeringen. 'Bovendien wordt de markt in 2016 uitgebreid met eigenrisicoverzekeringen voor flexwerkers. We willen voorkomen dat dan een herhaling van zetten plaatsvindt. Verzekeraars hebben inmiddels leergeld betaald. Ze hebben voorzieningen getroffen. Sommige verzekeraars trekken zich zelfs terug uit deze markt. We willen als toezichthouder zekerheid of de risico’s voldoende zijn afgedekt, de reservering adequaat is en de datavoorziening op orde. We onderzoeken met name of de solvabiliteit van verzekeraars niet in gevaar komt. Het gaat in deze markt om grote bedragen.'

 

Bron: DNB

Modules & dossiers

Opvoerdatum

15 mei 2013

Laatst gewijzigd

15 mei 2013

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1