Naar aanleiding van Kamervragen zijn op de gestelde vragen antwoorden gegeven. Zie voor alle vragen en antwoorden de download onder.
In de praktijk waren pensioen BV's vaker 'niet' toereikend qua liquiditeiten voor het toegezegde pensioen van de DGA. In de opbouwfase werd er wel fiscaal gereserveerd, maar werden de liquiditeiten voor bijvoorbeeld investeringen gebruikt. Daarnaast hebben ook pensioen BV's een tik meegekregen van het slechte beursklimaat. Hierdoor kan het zijn dat de waarde van de pensioen BV niet toereikend is voor het afstorten / uitkeren van de pensioenaanspraken bij pensionering van de DGA.
Weekers heeft aangegeven in het belastingplan 2013 met een voorstel te komen, waarbij mogelijk (eenmalig) pensioenaanspraken kunnen worden afgestempeld.
Weekers: "Ik ben voornemens in het Belastingplan 2013 een voorstel op te nemen op grond waarvan in bepaalde gevallen en onder strikte voorwaarden op pensioeningangsdatum (eenmalig) een vermindering van in eigen beheer opgebouwde pensioenaanspraken kan plaatsvinden. De regeling zal zodanig worden vormgegeven dat zij met name betrekking heeft op de onderdekking die ontstaat door reële ondernemings- en beleggingsverliezen bij het eigenbeheerlichaam. Bij de vormgeving van de regeling zal een evenwicht worden gezocht tussen de omvang van de dekkingsgraadproblematiek bij de eigenbeheerlichamen, de uitvoeringskosten voor de Belastingdienst, de administratieve lasten voor het bedrijfsleven en de budgettaire gevolgen van het verlenen van verder belastinguitstel."
Fintool
info@fintool.nl
085 111 89 99